Jäsenryhmät Norjassa 
De norska medlemsgrupperna

Tällä sivulla on luettelo kaikista Norjan Työväen Musiikkiliitossa olevista jäsenryhmistä. Jos oma ryhmäsi haluaa esim. etsiä yhteistyökumppania, ota suoraan yhteyttä haluamaasi ryhmään.

På den här sidan hittar man alla medlemsgrupper i Norsk Sangerforbund. Om din egen grupp vill t.ex. samarbeta med någon norsk grupp, ta kontakt direkt till gruppen.

Bergen og Hordaland Sangerforbund

Bergen Felleskor

Roger Johansen
Emaill: rojoh6@online.no

Damekoret Toneveld
Karen Bratland
Mail: karen.bratland45@gmail.com

Løekoret
Vera Rasmussen
Mail: verar@online.no

Roots
Marita Hilleren
Mail: mahiller@online.no

Hedmark og Oppland Sangerforbund

Damekoret Mjøsklang
Kari Nettli
E-mail: kari.nettli@gmail.com

Fagforeningens mannskor Hamar
www.fagen.no
Ronnie Rusten
E-mail: fagenhamar@hotmail.com

Fagforeningens mannskor Lillehammer
Hans E. Halvorsen
Grønstadsgate 48
2609 Lillehammer

Gjøvik Mannskor
Karl A. Witzøe
E-mail: karlarne.witzoe@ostre-toten.kommune.no

Oslo Arbeidersangerforbund

Christiania Damekor

https://www.facebook.com/christiania.damekor/
Ann Hilde Warvik
Mail: christianiadamekor@gmail.com

Damekoret Drikk & Dra
Nina Hernæs
Mail: n.hernæs@online.no

Damekoret Tonetreff
www.tonetreff.com
Inger Sveen Skaug
Epost: tonetreff@gmail.com

Groruddalen arbeiderkor
www.groruddalenarbeiderkor.no
Bjørn Lindblom
Mail: post@groruddalenarbeiderkor.no
tai/eller bjorn.lindblom@tine.no

NEO+
www.neopluss.wordpress.com
Tonje Tovik
Mail: tonje@framfylkingen.no

Vålerenga Mannskor
https://www.facebook.com/valerengamannskor
Bjørnar Nørstebø
Mail: valerengamannskor@gmail.com

Rogaland Sangerforbund

Arbeiderkoret Samklang

Georg Vikshåland
Mail: georg.vikshaland@gmail.com

KorEssa
Sissel T. Retz
Mail: sissel.will@hotmail.com

Norlyd Blandakor
Marit K. Bjelland
Mail: marit.k.bjelland@live.no

Næringsforeningens Mannskor
www.naeringskoret.com

Jan Terje Omdahl
Mail: jante-om@online.no

Sauda Mannskor
Magne Haraldsen
Mail: magneharaldsen2@hotmail.com

Stavanger Damekor
Tordis Helen Halvorsen
Mail: tordis.halvorsen@lyse.net

Romerike Arbeidersangerforbund

Strømmen Damekor

Marit Jensen
Mail: marit.jensen@getmail.no

Strømmen Korforening
Tove Margrethe Solberg
Mail: strommen.korforening@gmail.com

Sogn og Fjordane Sangerforbund

VDV-Årdal (Vokal og dramaverkstad)

Lapsi- ja nuorisokuoro / Barne- og ungdomskor
Elizabeth S. Søvik
Mail: elizssov@online.no

Årdalskoret
Eldbjørg Saksvikrønning
Mail: saksvikr@online.no

Sørlandet Sangerforbund

Happy Choir (Sound of Happiness)
Stian Brødsjl
Mail: stian@soh.no


Kristiansand Damekor

Jorunn P Løkås
Mail: jorunn1946@hotmail.com

Telemark Sangerforbund

Agitato

www.agitato.no
Elisabeth Barhellestøl
Mail: post@agitato.no tai/eller barhelle72@gmail.com

Brevik Blanda kor
Gro Bakke Eriksen
Mail: grodan_frosk@hotmail.com

Mannskoret Brage 
www.mannskoretbrage.no
Tom Rikard Larsen
Mail: brage.sanger@gmail.com tai/eller tom.rikard.larsen@nenett.com

Notodden Damekor
www.notoddendamekor.no
Heidi Kaasa
Mail: heidi.kaasa@nenett.no

Porsgrunn Kvinnekor
www.porsgrunnkvinnekor.com
Gunn Klevstad Olsen
Mail: gunn.k.olsen@gmail.com

Sangforeningen Midnattsol
Gunveig Grice
Mail: sangkor@htomail.com

Sangkoret Samklang
www.sangkoretsamklang.com
Sissel Halvorsen
Mail: sissel.halvorsen@outlook.com

Trøndelag og Nord-Norges Sangerforbund

Kvinnekoret Sonare

Ann Magritt Rugelsjøen Lie
Mail: annmagritt.rugelsjoenlie@gmail.com

Sangkoret Viljen
Arild Bendiksen
Mail: arbendik@gmail.com

Tromsø Mannskor
www.tromso.mannskor.net
Jan Rickardsen
Mail: j.ric@online.no

Tromsø Sangforening
www.tromsosang.no
Jørn Fjellsaune
Mail: jorn.fjellsaune@gmail.com

Trondheim Damekor
www.trondheim-damekor.org
Sonja Størseth
Mail: tillersonja@gmail.com

Vestfold og Buskerud Sangerforbund

Drammensjentene

www.drammensjentene.no
Vigdis Jagdum
Mail: vigdis.jagdum@gmail.com

Horten Damekor
Ragnhild Hontvedt
Mail: rhontvedt@gmail.com

Østfold Sangerforbund

Barne- og Ungdomskoret Toneklang
Lapsi- ja nuorisokuoro

www.toneklang.no
Else Marie Hansen
Mail: post@toneklang.no tai/eller maja150677@yahoo.no

Borgen Sangkor
www.borgensangkor.com
Per Gunnar Støa
Mail: tovetiril@hotmail.com tai/eller perstoa@hotmail.com

Fagforeningenes Mannskor Sarpsborg
www.fagen.biz
Paul Arne Hageengen
Mail: paularneh4@gmail.com

Fredrikstad Damekor
Lise Jacobsen
Mail: lise.jacobsen@hrgworldwide.com

Fredrikstad Mannskor
www.fredrikstadmannskor.no
Svein Kronborg
Mail: svekron@frisurf.no

Greåker Mannskor
www.greakermannskor.no
Tom Henriksen
Mail: post@greakermannskor.no tai/eller gunhildkristiansen25@gmail.com

Halden Damekor
Wenche Nilsen
Mail: wenchenilsen@outlook.com

Kom og Syng Koret
Finn Christian Lindeløff
Mail: anngrl@online.no

Moss Damekor
www.mossdamekor.no
Hilde Røer-Lindeman
mail: lindeman.hilde@gmail.com

Prima Damekor
www.prima-damekor.no
Lisbeth Nicolaysen
Mail: primakor@online.no

Sarpsborg Damekor
Anne Lise Olsen
Mail: kis43@getmail.no

Spiro
Marianne Olsen
Mail: marianne1olsen@hotmail.com